Už několik měsíců v naší mediální skupině HOUSE Media Group testujeme tzv. zkrácený pracovní týden… Za sebe musím říct, že je to úžasná věc a že by si člověk měl hlavně uvědomit, že na světě jsme opravdu jenom jednou a „žádná práce“ nám nikdy „neuteče“. Zdraví totiž máme pouze jedno a nikdo nikdy předem neví, který den je náš poslední. Zní to banálně, ale člověk si to vše uvědomí, vždy když přijde například ve své rodině do kontaktu s vážnými zdravotními komplikacemi. To už ale může být pozdě. A proto jsem s radostí uvítal, když se vedení naší společnosti domluvilo na tomto pracovním experimentu.

Nepoznáte, že zaměstnanci pracují o jeden den méně

Když si odmyslím sám sebe (jelikož sedím „na dvou židlích“ a jsem už díky tomu několik měsíců ve skluzu), tak na výsledcích práce ostatních kolegů ani nepoznáte, že máme v naší společnosti zkrácený týden. Naopak: to, že mají volno od pátku do neděle, se firmě vrací v jejich aktivitě nejen (!) během zbývajících čtyř pracovních dnů. Například produkční vyřizuje e-maily i v ranních hodinách a od kolegů mi chodí články průběžně, třeba i v neděli. Prostě efektivita je až dokonalá – výměnou za to, že mají permanentně prodloužené víkendy a často si jich užívají v podobě krátkých dovolených, často i v zahraničí.

Doporučení pro firmy, které pro to mají podmínky

Společnostem podobným té naší (chápejte, že tento model nelze uplatnit všude) bych to rovnou od stolu doporučil, uvidíte, že se vám tato snaha učinit kolegům pracovní podmínky ještě přijatelnějšími dalekosáhle vrátí. A to hlavně v jejich proaktivním přístupu: vždyť už se blížíme tomu, že půlku týdne pracují, a druhou polovinu týdne mají pro sebe a své blízké.

Závěrem

Práce je důležitou součástí našich životů, ale musí nás především bavit. Dělat věci upřímně a od srdce je cesta k úspěchu a spokojenosti. A co je víc, než jsou spokojení kolegové, kteří srší novými nápady, „pracují za dva“ a často se na vás usmívají…

Close

HOUSE Media Group

www.HMG.cz

Mediální skupina HOUSE Media Group s.r.o. Portfolio: 24 lifestylových portálů